Bizden Haberler
Mar Yapı ve Divan Grup’tan
Basın Ekspres Yolu’na

Yeni Proje: Divan Residence
at G Tower
30.11.2016
Geri Dön
Basın Ekspres Yolu’na getirdikleri yapı ve hizmet kalitesini, yeni projeleri ile devam ettirmeyi hedefleyen Mar Yapı ve Divan Grup, Divan Residence at G Tower projesini tanıttı. Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ve Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum’un katıldığı toplantıda, Divan Residence at G Tower’ınrezidans sahiplerine Divan’ın otel konforuyla hizmet verileceği ifade edildi

Yenilikçi anlayışıyla sektörün ve yatırımcıların ilgisini çeken dinamik gayrimenkul geliştirme firması Mar Yapı, otelcilik ve yeme-içme sektörünün lider markası Divan Grup ile birlikte İstanbul’un yükselen lokasyonuGüneşli’de markalı konut konseptine liderlik etmeye devam ediyor. Divan Residence at G Tower projesiyle tekrar bir araya gelen iki kurum, ev sahiplerine otel konforunda hizmet, yatırımcıya yüksek kazanç sunmayı hedefliyor.

Basın Ekspres Yolu’na getirdikleri yapı ve hizmet kalitesini, yeni projeleriDivan Residence at G Towerile devam ettiren iki kurumun ev sahipliğindeki basın toplantısına Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ve Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum katıldı.

Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök “Mar Yapı olarak Basın Ekspres Yolu’nun geleceğini ve yatırım değerini ilk gören ve yatırımlarını buraya yapan markayız. Sevinerek ve gurur duyarak söylüyorum ki bizim Divan’la bu bölgeye inanıp yarattığımız sinerji, bu bölgenin çehresini değiştirdi. Basın Ekspres Yolu yatırımlarımız iki havaalanına yakın, TEM ve E5’i birleştiren konumda yer alıyor. Bu bölgenin değeri; deniz otobüsüne yakınlığı ve metro bağlantısıyla her geçen gün artıyor” dedi.

Divan’ı, otelcilik sektöründe sahip olduğu yıllara dayalı tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışını rezidans hizmetlerine yansıtması hususunda ikna ederek halen faaliyette olan Divan Suitesİstanbul G Plus’ıhayata geçirdiklerini ve son derece başarılı bir otel olarak Basın Ekspres Yolu’na değer kattığını ifade eden Özkök, şu bilgileri verdi:

“Şimdi bu başarılarımızı devam ettirmek amacı ile Divan Residence at G Tower’ıninşaasına başlamış durumdayız. G Tower’ınrezidans işletmesi Divan Grubu tarafından yapılacak olup Divan Residence at G Tower’dan ev sahibi olanlar Divan kalitesi ile rezidans hizmetlerini alabilecekler ve Basın Ekspres Yolu’nun en özel yerinde seçkin bir hayat yaşayacaklar. Faaliyetteki Divan otelinin hemen yanındaki arazide yükselecek rezidans binamızda, otel konforunda bir hayat sürebilecekler.”

Mar Yapı’nın rezidans anlayışının, daire sahiplerinin otel konforunda hizmeti alabilmesi üzerine kurulu olduğunu belirten Özkök,“Divan Residences at G Tower’ın tüm otel hizmetlerini İstanbul Suites G Plus sağlayacak. Divan Residence at GTower’ı yaşamak için seçenler Divan kalitesiyle otel konforunda rezidanshizmeti, yatırımcılar ise yüksek kazanç elde edecek” dedi.

Türk misafirperverliğinsen esinlenerek 5 yıldızlı otel kalitesini ev konforunda sağlıyoruz.

Divan Grup CEO’su Richard Appelbaum ise Divan’ın 60 yıldır insan faktörü ve müşteri memnuniyeti ile Türk misafirperverliğini hep ön planda tuttuğunu belirtti. Appelbaum şöyle devam etti:

“İnsan dokunuşu ve gerçek misafirperverlik becerisinin çok önemli olduğu hizmet sektöründeyiz. Ayrıca, Türkiye'deki yiyecek- içecek ve turizm sektörlerinde öncü olmanın yanı sıra, Divan Grubu’nun çeşitli projelerle de hizmet veriyor olduğunu da zaten biliyorsunuz. Günümüz yoğun kent insanları için zamanın etkili bir şekilde kullanılması çok değerlidir. Yoğun iş hayatı olan insanların çoğu, iş hayatı ve sosyal yaşamları arasındaki dengeyi kurmaya, aile ve arkadaşlarıyla kaliteli zaman geçirmeye özen gösteriyorlar. Divan’ın rezidans yatırımları da bu servisler arasındadır. Divan Residence markası, rezidans sahiplerinin, evlerinin konforunda yaşarken aynı zamanda otel konforunu yaşayabilmeleri amacı ile 2012 yılında hayata geçmiştir. Divan Residence konsepti, 5 yıldızlı otel servisini evlerinde yaşamak isteyenleri birleştiriyor. Sunmuş olduğumuz hizmetler ile, ünlü Türk misafirperverliğinden esinlenerek 5 yıldızlı otel kalitesini ev konforunda sağlıyoruz.”

2012’den itibaren Divan Residence markasının büyüme stratejisine paralel olarak başarılı rezidans projelerini Türkiye’nin en önemli şehirleri olan Istanbul, Ankara ve İzmir’de hayata geçirdiklerini aktaran Applebaum şu bilgileri verdi:

“2016 yılı içerisinde Divan Grubu, İzmir ve Ankara’da 2 yenirezidans projesine imza attı, şimdi ise Mar Yapı ile İstanbul’da yeni bir rezidans projesini hayata geçiriyoruz. Divan Residence at G Tower projesinin bu bölgeye önemli bir değer katacağından eminiz. Divan Grubu olarak, Residence markamız ile Türkiye ve yurtdışında ayrıcalıklı projelerin bir parçası olma hedefiyle Avrupa, Amerika ve Ortadoğu’da şu anda bir çok proje geliştiriyoruz.”

Toplamda 432 dairenin bulunduğu Divan Residence at G Tower projesinde 380 adet 1+1, 26 adet 1+1,5, 26 adet 2+1 tipinde daire bulunuyor. Satışa sunulan 281 daireden 247 adeti 1+1, 17 adeti 1+1.5 ve 17 adeti ise 2+1 tipindeki projede tüm otel konforundaki rezidans hizmetlerini Divan Suites İstanbul G Plus sağlayacak. Bunun yanı sıra proje sosyal alanlar, yüzme havuzu, kapalı otopark, toplantı odaları, danışma hizmetleri, 3 binmetrekare kapalı alanda hizmet veren Boost ile yaşam kalitesini artıracak.

Mar Yapı Hakkında
2006 yılında kurulan Mar Yapı, kısa sürede Türkiye'nin yenilikçi gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri haline geldi. Mükemmeli hedefleyen bir anlayışla imza attığı öncü projeler; Cityscape, WAF, MIPIM ArchitecturalReview gibi uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Çevreye duyarlı, modern anlayışıyla erişilebilir lüksü yatırımcılarına sunan Mar Yapı; G Plus, G MarinManagedby Divan, G YooInspiredbyStarck ve G Rotana projelerine imza atarak modern mimarinin şık, işlevsel ve seçkin örneklerini sergiledi. Uluslararası işbirlikleriyle kalitesini tescilleyen, yüksek getiri ve kazançlı yatırım sunan Mar Yapı, bölgesine ve yatırımcısına değer katan yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.

Divan Grubu Hakkında
60 yıl önce Vehbi Koç tarafından yüzde yüz Türk sermayesiyle hayata geçirilen Divan, Türk turizm sektörünün oluşumunda öncü rol oynayarak, pek çok ilke imza atmıştır. Bugün Divan Grubu bünyesinde Türkiye’nin dört bir yanında ve yurtdışında önemli lokasyonlarda toplam 17 otel 3 residance ile hizmet vermektedir. Divan markası içinde farklı hizmet sektörlerinde bulunan kendi başına önemli markalar da yer almaktadır. Divan Grubu 15 bağımsız restoranında, 2 ziyafet mekanında ve 3 stadyum operasyonunda yetenekli şeflerinin özgün menüleri ile misafirlerini ağırlamaktadır.
Divan Grubu, Divan Residence markasıyla da büyüme stratejisini Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’i öncelikli şehirler olarak belirleyerekbugüne kadar Divan Residence at G-Tower projesi ile birlikte, 6 residence projesine imza atmış bulunmaktadır. Divan Grubu bünyesindeki önemli markalardan biri olan Divan Pastaneleri de, lüks çikolata ve butik pastane konseptinin Türkiye’deki liderlerindendir. Gurme ürünleriyle konuklarına benzersiz tatlar sunan Divan Pastaneleri bu hizmetin yanı sıra, gurme fırıncılık konseptiyle yola çıkarak, ekmek çeşitlerinin de yer aldığı InBakery by Divan zinciriyle de hızla büyümektedir. Divan Grubu bünyesinde hizmet vermekte olan 22 pastane ve 45 fırının yanı sıra, İstanbul ve Ankara öncelikli olmak üzere, Türkiye’nin birçok bölgesinde şube açılışları devam etmektedir. 2016 yılı içerisinde Katar ve Dubai de franchaise olarak hizmete giren Divan Pastanelerinin eşsiz lokum ve çikolataları bugün Londra’nın ünlü mağazalarına, Amerika, Suudi Arabistan, BAE, Katar, Bahreyn, Avustralya, Azerbaycan, Fransa ve Belçika’ya ihracat yapılmaktadır.