News from Us
Güneşli Basın Ekspres
Yolu değerine değer katıyor
14.10.2016
Back
Üçüncü havaalanı ve üçüncü köprü, Basın Ekspres Yolu’nu daha da merkezi bir lokasyon haline getiriyor. Yakın bir zaman içinde metronun da ulaşmasıyla Güneşli, değerine değer katacak.

Güneşli Basın Ekspres Yolu’nda öncü projeleri gerçekleştiren Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı projeleriyle Güneşli’nin merkezi iş alanı niteliğinin tescil edilmiş olacağını söyledi. Özkök, İstanbul’un en önemli iki ulaşım aksı olan E-5 ve TEM otoyolunu birbirine bağlayan Basın Ekspres Yolu’nun böylece daha da önemli bir kavşak haline geleceğini kaydetti. Özkök “Basın Ekspres Yolu, son üç yılda üç kat değerlendi. Atatürk Hava Limanı’na 10 dakika mesafedeki Basın Ekspres Yolu, metronun da ulaşmasıyla değerine değer katacak” dedi.

Güneşli Basın Ekspres Yolu’na değer katan lüks rezidans projelerinin mimarı Mar Yapı, Divan Suites İstanbul G Plus Managed By Divan projesini hayata geçirdi. Halen bölgede G Rotana ve G Yoo Inspired by Starck projelerini yürüten Mar Yapı’nın bölgede yeni proje lansmanına hazırlandığını da belirten Münir Özkök “Biz, Güneşli’ye her zaman inandık. Burada 10 yıl önce Güneşli Konutları ile ilk adımı attık. Daha sonra Güneşli Basın Ekspres Yolu’nun lokasyon olarak özelliklerine odaklanarak burada lüks rezidanslar inşaa edebileceğimizi fark ettik ve çok başarılı olduk. İnşaat kalitemizle Divan markasını Güneşli’ye taşıdık. Divan Suites İstanbul G Plus şu anda bölgenin en başarılı oteli olarak Divan kalitesi ve ayrıcalığıyla hizmet vermektedir” dedi. Özkök, Güneşli’de projelerin her geçen gün değer kazandığını ve bölgenin yatırımcılar için cazibesini koruduğunu ifade etti.

Değer yaratan projeler Bölgedeki ikinci rezidans projelerinin halen yapımı süren G Yoo Inspired by Starck olduğuna dikkat çeken Özkök, üçgen mimarisi ve dünya çapında bir tasarımcı olan Philippe Starck işbirliğiyle hayata geçen projeyle Güneşli’nin yepyeni bir çehreye bürüneceğini ifade etti. Ayrıca, uluslararası bir otel markası olan Rotana’nın işleteceği G Rotana inşaatını da sürdürdüklerini aktaran Özkök şu bilgileri verdi: “Yatırımcılar, Basın Ekpres Yolu’nun yatırım değerinin farkındalar ve şimdi üçüncü havaalanı ve üçüncü köprü bağlantı yollarının Güneşli’ye uzanmasıyla ne kadar doğru bir karar verdikleri ortaya çıkıyor. Güneşli, artık İstanbul’un üç havaalanının ve tüm otoyolların ana ulaşım aksında yer alıyor”

Dünyaca ünlü Yoo markası İstanbul’da Miami, Londra, Berlin, St.Petersburg, New York, Moskova, Paris, Buenos Aires, Hong Kong, Münih ve Toronto gibi dünyanın en önemli metropollerinde imzası bulunan Yoo markasını G projesiyle bir araya getiren Mar Yapı, Basın Ekspres yolundaki G YOO Inspired by Starck projesinde teslimlere 2017’de Haziran ayında başlıyor.

Toplam 17 bin 226 metrekare üzerinde yükselen GYOO Inspired by Starck tamamlandığında 95 bin metrekare alana sahip olacak. Güneşli’de çok merkezi bir konumda bulunan G projesi 47 metrekareden, 113 metrekareye kadar 1+0, 1+1 ve 2+1 tiplerinde konutları barındırıyor. Proje 340 bin TL’den başlayan fiyatlarla müşterilere sunuluyor. Ayrıca peşin ödemede yüzde 15 indirim uygulanıyor.

Kuzeye bakan dairesi yok Proje tasarımını Suyabatmaz Demirel Mimarlık’ın yaptığı GYOO Inspired by Starck, üçgen tasarımı sayesinde gün ışığını daha fazla alabiliyor. Yine üçgen tasarımının ve projenin konumunun getirdiği bir başka önemli detay da, kuzey cepheye direkt bakan dairesinin olmaması. Dünyanın yaşayan en önemli tasarımcılarından biri ve YOO markasının yaratıcısı olan Philippe Starck imzalı iç mekanlarıyla G YOO Inspired by Starck, Basın Ekpres Yolu’nda çıtayı yükseltecek.

Rotana uzmanlığı Türkiye’de Mar Yapı’nın yine Basın Ekspres Yolu üzerinde konumlanan rezidans, otel ve mağazalardan oluşan karma projesi 30 katlı bir üçgen kule şeklinde tasarlandı. 2013 MIPIM Future Project Awards’ta ödüle layık görülen Suyabatmaz Demirel mimarlık ofisinin mimari tasarımını yaptığı proje 7 bin metrekare arazi üzerinde inşa ediliyor. G Rotana, dünyanın en büyük otel işletme gruplarından Rotana’nın işleteceği 152 odalı bir otel, 17 katta toplam 153 adet rezidans, 2 bin 500 metrekare ticari alan ve otelle rezidanslara ayrı hizmet verecek sosyal tesislerden oluşuyor.

Mar Yapı Hakkında 2006 yılında kurulan Mar Yapı, kısa sürede Türkiye'nin yenilikçi gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri haline geldi. Mükemmeli hedefleyen bir anlayışla imza attığı öncü projeler; Cityscape, WAF, MIPIM Architectural Review gibi uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Çevreye duyarlı, modern anlayışıyla erişilebilir lüksü yatırımcılarına sunan Mar Yapı; G Plus, G Marin Managed by Divan, G Yoo Inspired by Starck ve G Rotana projelerine imza atarak modern mimarinin şık, işlevsel ve seçkin örneklerini sergiledi. Uluslararası işbirlikleriyle kalitesini tescilleyen, yüksek getiri ve kazançlı yatırım sunan Mar Yapı, bölgesine ve yatırımcısına değer katan yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.